تصویر-کلاس-اسکیت-در-تهران-9323

آموزش اسکیت در تهران

آموزش اسکیت در تهران

اسکیت سواری می تواند یک فعالیت تفریحی سرگرم کننده، یک شکل عالی از ورزش، یک ورزش رقابتی یا یک روش حمل و نقل باشد. هنگامی که نحوه ایستادن مناسب و نحوه سر خوردن و توقف با اسکیت را یاد گرفتید، در کمترین زمان می توانید یک اسکیت سوار حرفه ای باشید. اگر شما هم به دنبال آموزش اسکیت در تهران هستید تا انتهای این متن با ما همراه شوید.

وسایل اسکیت خود را بپوشید. تنها تجهیزاتی که واقعاً برای اسکیت کردن به آن نیاز دارید یک جفت اسکیت مناسب برای شماست. می توانید یک جفت را از یک فروشگاه لوازم ورزشی خریداری کنید یا یک جفت را از هر پیست اسکیت اجاره کنید. اندازه های اسکیت معمولاً با اندازه های استاندارد کفش یکسان است. علاوه بر اسکیت های غلتکی، ممکن است بخواهید موارد زیر را نیز انتخاب کنید:

کلاه ایمنی، از آنجایی که تازه شروع به آموزش اسیکت در تهران کرده اید، استفاده از کلاه ایمنی و لوازم ایمنی اسکیت ممکن است به شما کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

زانوبند و محافظ مچ، در حین یادگیری نحوه آموزش اسکیت، دست ها و زانوهای شما ممکن است چند بار به زمین برخورد کنند. اگر نگران کمی خراشیدگی هستید، با زانوبند و محافظ مچ از خود محافظت کنید.

تصویر-کلاس-اسکیت-در-تهران-9323

برای آموزش اسکیت در تهران وضعیت مناسب بدن را رعایت کنید

پاهای خود را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید، زانوها را خم کنید و به حالت چمباتمه بزنید. پشت خود را به سمت زمین پایین بیاورید و در حالت چمباتمه زدن کمی به جلو خم شوید. هنگامی که در حال اسکیت روی غلتک هستید، تعادل کلیدی است و این وضعیت از واژگون شدن شما جلوگیری می کند.

اولین باری که به پیست اسکیت غرب تهران می‌ روید، ممکن است احساس کنید که کنترلی روی اسکیت ندارید و ممکن است تعادل خود را از دست بدهید و قبل از اینکه در جای خود احساس راحتی کنید، چند بار زمین بخورید. این کاملا طبیعی است؛ فقط به تمرین این وضعیت ادامه دهید تا زمانی که به آن دست پیدا کنید.

ایستادن کاملاً ثابت در یک جفت اسکیت سخت است. هنگامی که این کار را انجام دادید، هر چند وقت یکبار با حرکت دادن اندکی اسکیت های خود، اصلاح وضعیت بدن خود را تمرین کنید تا به شما کمک کند تعادل خود را حفظ کنید. به این موضوع فکر کنید، اگر بدون اسکیت در جای خود ایستاده بودید و کسی به شما فشار سبکی می داد، پاهای خود را حرکت می دادید تا تعادل خود را به دست آورید. همین ایده زمانی که شما از اسکیت های غلتکی استفاده می کنید صدق می کند، فقط چرخ های روی اسکیت ها و فشار عضلات شما هستند که به شما فشار وارد می کنند.

 موقعیت آماده را در اسکیت یاد بگیرید

یادگیری وضعیت آماده روی اسکیت های غلتکی یک راه عالی برای جلوگیری از سقوط است. ابتدا با ایستادن روی چمن یا فرش شروع کنید و پاهای خود را به صورت موازی و به اندازه عرض یک دست از هم قرار دهید. سپس، زانوهای خود را خم کنید تا انگشتان پا توسط پدهای زانو پوشیده شوند. تنظیم هر دو بند مچ پا بسیار مهم است تا بتوانید احساس کنید که به طور ایمن از ساق پا حمایت می کنند.

شما می توانید جهت اطلاع از سن مناسب برای شروع آموزش اسکیت کودکان به این صفحه بروید. 

تمرین کنید

تمرین کنید تا زمانی که بتوانید به راحتی با اسکیت راه بروید و در عین حال تعادل خود را حفظ کنید. احتمالاً در ابتدا چند بار زمین خواهید خورد. فقط دوباره بلند شوید و به یاد داشته باشید که بدن خود را روی پاشنه های خود متمرکز کنید و در حالت چمباتمه باقی بمانید. سعی کنید نقطه مرکزی شما روی پاشنه پا قرار نگیرد. این می تواند باعث عقب نشینی شما شود.

با به دست آوردن اعتماد به نفس، سریعتر حرکت کنید و گامهای بلندتری بردارید. چرخ ها را محکم تر فشار دهید تا با هر قدم بیشتر غلت بزنید.

نحوه سر خوردن با اسکیت را بیاموزید

با یک پا فشار بیاورید و با پای دیگر سر بخورید تا حرکت خود را از دست بدهید، سپس پای سر خوردن خود را عوض کنید. در حالی که روی یک پا در حال سر خوردن هستید، پای دیگر را بالای زمین نگه دارید تا مانع از سر خوردن شما نشود.

بیشتر بخوانید:

معرفی انواع اسکیت

انتخاب مربی اسکیت 

چرخش به راست و چپ را در حین سر خوردن تمرین کنید. وقتی به راست می‌پیچید، بدن خود را کمی به سمت راست متمایل کنید. وقتی به چپ می‌چرخید، بدن خود را کمی به چپ خم کنید و همیشه در حالت چمباتمه باقی بمانید.

پاهای خود را سریع ‌تر حرکت دهید و با فشار دادن به چرخ‌ها و به جلو راندن خود، شتاب بیشتری پیدا کنید. استفاده از وزن بدن خود را تمرین کنید تا با خم شدن به گام‌هایتان به سرعت برسید. از بازوهای خود برای حفظ تعادل و افزایش سرعت با خم کردن آنها در آرنج و حرکت دادن آنها به سمت جلو و عقب استفاده کنید. این ها تنها برخی از نکاتی است که در حین آموزش اسکیت باید در نظر بگیرید، توصیه می کنیم جهت آموزش اسکیت در تهران به آکادمی اسکیت حسن قراگوزلو مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *